Úvod Články Dieta podle krevních skupin jídelníček, mačingová

Dieta podle krevních skupin jídelníček, mačingová

Víte, že často v hubnutí záleží i na tom, co vlastně jíte? A to nejenom v souvislosti s vaším režimem, cílem, nebo životosprávou. Vliv na to máme i my sami, a to konkrétně naše krevní skupiny. A právě na těchto informacích staví také dieta podle krevních skupin. Pojďme se tedy podívat na to, jaké má vlastně konkrétní zásady.

Skupina 0

Tato skupina by měla omezit především lepek, jelikož ten je příčinou růstu váhy. Ideální je tedy omezit hlavně pšenici, ale stejně tak i různé luštěniny, jako fazole, nebo hrách. Naopak poměrně dobrou volbou pro tuto krevní skupinu jsou četné mořské produkty, stejně jako játra, ale také červená masa. Chybět by neměla zelenina v podobě brokolice nebo kapusty.

Skupina A

Pokud bychom měli k této skupině přiřadit potraviny, které ji neprospívají, jsou to určitě špatně stravitelná masa, mléčné výrobky, fazole, ale i pšenice. Ty všechny mohou mít vliv na růst váhy. Naopak úbytek je spojený se stravou vyrobené ze sóji, stejně jako z velkých dávek zeleniny, nebo ananasu.

Skupina B

I ta má své zákonitosti a nadváhu zde způsobuje hlavně kukuřice, čočka, ale i sezam nebo pohanka, popřípadě arašídy a podobné ořechy. Doporučuje se proto jíst hlavně zelenou zeleninu, vejce, nízkotučné mléčné výrobky, ale i maso nebo játra. Vše nejlépe zapít kvalitním lékořicovým čajem. To vše zajistí dobrý a správný váhový úbytek.

Skupina AB

Poslední krevní skupina by se určitě měla vyhýbat především červenému masu, fazolím, různým semenům, ale i obilovinám – hlavně potom pšenici, ale také pohance. Naopak doporučováno je tofu, mléčné produkty a plody moře, kam spadají také mořské řasy, stejně jako zelená zelenina, nebo ananas.

Dodržování těchto zásad je cestou k ideální váze

Samozřejmě právě tyto zásady by měly být cestou k tomu, jak získat co nejlepší váhu. Dané potraviny jsou však pouze nástinem, jelikož různých možností je mnohem více. Ideální cestou, jak docílit požadované váhy v souladu s krevní skupinou je to, obrátit se na výživového poradce. Ten vám nejenom připraví soupis správných a špatných potravin, ale také nám vytvoří jídelníček přesně na míru našim potřebám. Ten bude zohledňovat jak krevní skupinu, tak i to, jaký máme režim, nebo kolik a za jak dlouho budeme chtít zhubnout. A to je cesta, která dnes funguje.

Co na to odborníci?

Mnohé poznatky jsou v tomto směru skutečně ověřeny a tak je pravdou, že některé potraviny určitému organismu nemusí nutně prospívat. I proto je dieta podle krevních skupin ideálním vodítkem pro to, jak sestavit jídelníček správný, a to se složením takových jídel, které budou fungovat. V tom pomůže zmíněný výživový poradce a poté už je jenom na vás, zda ho budete dodržovat. Nutno říci, že pokud ano, bude úbytek váhy jak plynulý, tak samozřejmě na rozdíl od drastických diet i trvalý.

Víte že... s námi zhublo již více než 100 000 Čechů?

Přinášíme profesionální výživové poradenství dostupné každému. Komplexní diagnostiku těla a jídelníček na hubnutí na míru zcela ZDARMA.

Konzultace u výživového poradce ZDARMA! ZÍSKAT KONZULTACI