Úvod Články Dukanova dieta jídelníček recepty, diskuse

Dukanova dieta jídelníček recepty, diskuse

Pokud chceme zhubnout, můžeme vybírat z celé řady různých diet. Některé jsou založené na razantním odmítání váhy, jiné zase na správné stravě s ohledem na naše potřeby. A přesně taková je i Dukanova dieta, kterou bychom mohli rozdělit do celkem 4 fází s ohledem na postup našeho hubnutí.

Fáze číslo 1

Jedná se o takzvanou fázi útočnou, která trvá maximálně 10 dní. Během této fáze se snažíme rapidně zhubnout, a to pomocí bílkovin. Ty můžeme získávat z masa, stejně jako z ryb, vaječných bílků, popřípadě dalších produktů. Důležité je dbát při této fázi jak na zdravou přípravu jídel, tak i na to, abychom dostatečně pili. Jakmile zhubneme první kilogramy s ohledem na náš cíl, může přijít druhá fáze.

Fáze číslo 2

Ta je zaměřena na přirozenou a rovnoměrnou ztrátu. I zde samozřejmě hrají hlavní roli bílkoviny, které jsou doplňovány také zeleninovou stravou. Jíst tak můžeme kromě zmíněného masa a bílků třeba také rajčata, špenát, brokolici, zelí, mrkev, papriky a řadu dalších nízkokalorických druhů, a to do té doby, než se naše tělo neustálí a nebudeme hubnout postupně a přirozeně.

Fáze číslo 3

Jakmile jsou kila dole a my dosáhneme požadované hmotnosti, nastává fáze třetí, takzvaná upevňující. Během ní samozřejmě již máme požadovanou hmotnost, ale nemůžeme se vrátit ke standardním jídlům. Začít ale můžeme dodávat tělu i ovoce, stejně jako přílohy, nebo luštěniny. A to dokud si tělo i na ně postupně nenavykne.

Fáze číslo 4

Poslední fáze je stabilizační a dojde během ní k tomu, že ustálíme fungování našeho těla a můžeme jíst opět obvykle. Pouze je třeba jednou týdně absolvovat první jmenovaný, bílkovinný den.

Jídla nemusí být jednotvárná

Samozřejmě v souvislosti s touto dietou je třeba říci, že se jí lidé bojí, jelikož v ní vidí jednotvárnou stravu. Nemusí to ale tak být. Zvolíte-li služby výživového poradce, rozhodně vám pomůže v tom, aby vám poradil, jak jídla připravovat, jak je obměňovat a jak je samozřejmě kombinovat, aby byly dodrženy správné zásady a přitom se dieta nestala jednotvárnou – a aby vám nepřestala chutnat.

Vše je v jídelníčku

Jak také dieta ukazuje, v rámci jídla jste omezeni jenom nezdravými potravinami, jinak máte přísun jídel poměrně stabilní a dobrý. A právě to doporučují i odborníci a tak by se právě Dukanova dieta mohla zařadit mezi zdravé diety, kdy hubnete podle správného jídelníčku. Konzultací u výživového poradce tak na ní můžete začít stavět. Ostatně to doporučuje i zakladatel, odborník na výživu Dr. Pierre Dukan.

A to s ohledem na vaše potřeby a požadavky, s ohledem na denní režim, ale i na to, co jíte a nejíte, nebo kolik chcete zhubnout a jaký by tedy měl být správný postup, nebo i délka jednotlivých fází.. Vše důležité je totiž v jeho rukou a vy tak nemusíte ztrácet čas přemýšlením, jelikož pouze dáte na jeho rady.

Víte že... s námi zhublo již více než 100 000 Čechů?

Přinášíme profesionální výživové poradenství dostupné každému. Komplexní diagnostiku těla a jídelníček na hubnutí na míru zcela ZDARMA.

Konzultace u výživového poradce ZDARMA! ZÍSKAT KONZULTACI