Úvod Články Jak zhubnout za 4 dny - jídelníček a návod

Jak zhubnout za 4 dny - jídelníček a návod

Pokud se rozhodněme pro dietu, je samozřejmě jasné, že chceme, aby byla účinná. Mnoho lidí dnes hledá hlavně možnosti rychlého hubnutí. Podívejme se tedy na to, jak zhubnout za 4 dny. Jedná se o dietní režim, který se skutečně hodí pouze krátkodobě, kdy chcete shodit třeba jenom pár kilo do oblíbených šatů, nebo plavek. Jinak tato dieta rozhodně doporučována není. Chcete-li dlouhodobější ztrátu váhy, je dobré obrátit se na výživového poradce a využít jeho služby. Jedině on vám bude schopen sestavit dietní plán, který bude fungovat dlouhodobě, bez rizik, která by byla spojena s vaším zdravím.

Připravte si chutné nápoje z vody

V rámci diety, která nám poradí, jak zhubnout za 4 dny, je třeba výrazně eliminovat příjem potravin. V tomto směru je tedy dieta zaměřena hlavně na příjem tekutin, a to vody. Ta však nemusí být čistá, jelikož ideální cestou je připravit si nápoj ze zázvoru a citronu. Ten podporuje trávení a stimuluje metabolismus. Zázvor zase dokáže dobře detoxikovat organismus, stejně jako vás zbaví případné nevolnosti z hladu.
Voda navíc ošálí váš žaludek. Pokud jí budete pít dostatečné množství – ideálně 2x až 3x více než je doporučený denní příjem, dokáže vám navodit i dobrý pocit sytosti a plnosti v žaludku. Navíc je spojena s téměř nulovým příjmem energie, což povede ke spalování vašich tuků.

Volte také správné potraviny

Jíst samozřejmě musíte a tak rozhodně nezapomínejte ani na správné potraviny, které je dobré během diety konzumovat. Jednou z nejlepších je určitě ananas, popřípadě vodní meloun. Druhá jmenovaná potravina nejenom zasytí, ale dodá také dostatek dalších tekutin. Ananas je dobrou volbou hlavně proto, že pomáhá spalovat přebytečné tuky.

Stejně tak nic nezkazíte ani nízkokalorickými potravinami, a to v podobě různé zeleniny. Mezi tu, která má hodnoty nejnižší, rozhodně patří třeba brokolice, celer, cuketa, dýně, hlávkový salát, kapusta nebo kedlubny. Výhodou tedy je, že se různých druhů zelenin nemusíte bát a váha skutečně půjde postupně dolů.

Nezapomínejte ani na sport

Třetí cestou k tomu, jak zhubnout za 4 dny, je samozřejmě sportovní aktivita. Tu vykonávejte nejlépe od prvního dne, a to alespoň dvakrát za den. Zrychlí se vám metabolismus a spalování tuků bude efektivnější. Nejdůležitější jsou takzvané aerobní aktivity, při kterých stoupá tep na vyšší frekvence. Příkladem je určitě běh, stejně jako jízda na kole, plavání, nebo dnes tolik oblíbená Zumba. Pozor však na případné tělesné limity – své tělo raději nepřetěžujte, jelikož by to mohlo mít fatální následky.

Na co si dát pozor?

Jak jsme zmínili, mnohem lepší cestou je ale dlouhodobější režim s využitím výživového poradce. Zde totiž nehrozí několik rizik, jako může být nevolnost, ztráta energie, nebo podrážděnost. Proto je dobré na konci tohoto režimu doplnit tělu sacharidy a bílkoviny.

Víte že... s námi zhublo již více než 100 000 Čechů?

Přinášíme profesionální výživové poradenství dostupné každému. Komplexní diagnostiku těla a jídelníček na hubnutí na míru zcela ZDARMA.

Konzultace u výživového poradce ZDARMA! ZÍSKAT KONZULTACI