Úvod Články Tukožroutská dieta a hubnutí

Tukožroutská dieta a hubnutí

Už jste slyšeli o tukožroutské dietě? Ta se stala po svém uvedení na trh poměrně velkým hitem. A to proto, že patří mezi jednu z těch nejjednodušších, které vůbec ve světě diet existují. Pojďme se tedy podívat na to, jak vypadá, stejně jako na to, v čem nám vlastně může konkrétně pomoci, pokud hledáme dobrou redukci váhy.

Základem je zeleninový vývar

To, co je základem této diety, není nic jiného, než zeleninový vývar. Vychází tak logicky z toho, že tělo by mělo mít při intenzivní dietě menší příjem kalorií a dostatek tekutin. A toho lze dosáhnout doslova ideálně. Připravit si navíc takový vývar není nic složitého. Pouze je třeba myslet na to, aby byl skutečně domácí – zapomeňte tedy na různé bujony v kostkách.

Tukožroutská dieta je tedy založena na polévce, které by měla obsahovat cibuli, rajčata, zelené papriky, celer a zelí. To vše vaříte a následně konzumujete. Výhodou je, že doslova v neomezeném množství.

Kolik nám pomůže Tukožroutská dieta zhubnout?

Vzhledem k tomu, že konzumujete pouze vodu a nízkokalorickou zeleninu není problém zhubnout okolo 3 – 5 kilogramů, a to za jeden jediný týden. Hodí se tedy hlavně na krátkodobé hubnutí. Třeba ve chvíli, kdy potřebujte shodit pár kilo před důležitým plesem. Dlouhodobě však doporučována není, jelikož našemu tělu mohou chybět různé látky, od bílkovin, přes sacharidy, až po řadu minerálů a vitamínů. Počítat je dobré také s tím, že sice zhubnete, ale úbytek bude hlavně ve svalech. Přesto to na první pohled patrné být může.

Tukožroutská dieta a hubnutí s ní je jednoduché, ale náročnější

Nezapomínejte také na to, že se během režimu mohou objevit i různé negativní příznaky, jako je podrážděnost, pocity hladu, nedostatek energie, nebo únava. To lze eliminovat tím, že dietu budete kombinovat s dalšími potravinami. Dobře se hodí třeba ananas, čerstvá zelenina, banány a ke konci režimu doplňte také rýži nebo těstoviny – pro dodání potřebných sacharidů. Jedině tak celý režim zvládnete mnohem pohodlněji. Vyhýbejte se však různým sladkostem, jelikož ty jsou zdrojem hlavně cukrů, které je třeba vynechat. Stejně tak nezapomínejte na to, že jsou zakázána také tučná, nebo smažená jídla. I na ty je třeba zapomenout.

Lepší cestou je dlouhodobější režim

Nezapomínejte také na to, že pokud to s hubnutím myslíte skutečně vážně, je dobré využít pomoci odborníka, tedy výživového poradce. Ten vám připraví dlouhodobý dietní plán na míru, který bude odpovídat vašim potřebám i potřebám vašeho těla. Navíc v tomto plánu bude oni Tukožroutská dieta jistě zakomponována také. Konzumace zeleninových vývarů, ovoce a zeleniny je totiž správou součástí každého jídelníčku. Ten je ale doplněn i o řadu dalších důležitých věcí. Chcete-li zhubnout trvale a dočasně, zkuste se na poradce obrátit i vy sami!

Víte že... s námi zhublo již více než 100 000 Čechů?

Přinášíme profesionální výživové poradenství dostupné každému. Komplexní diagnostiku těla a jídelníček na hubnutí na míru zcela ZDARMA.

Konzultace u výživového poradce ZDARMA! ZÍSKAT KONZULTACI